Het afgelopen jaar was door de coronamaatregelen bijzonder zwaar voor de toeristische sector, niet in het minst voor het sociaal toerisme. En dat heeft niet alleen gevolgen voor wie van toerisme leeft, maar ook voor wie drempels ondervindt om op vakantie te gaan of speciale zorg nodig heeft. “Het is voor die mensen dat ik via Toerisme Vlaanderen de nodige middelen heb vrijgemaakt” zegt Demir. “Iedereen verdient vakantie en daar zal corona niks aan veranderen.” 

Investeren in vakanties voor kwetsbare mensen

“Onze jeugdverblijven doen zelfs in moeilijke omstandigheden inspanningen om vakantie mogelijk te maken voor kwetsbare mensen”, zegt Vlaams Volksvertegenwoordiger Allessia Claes (N-VA) uit Scherpenheuvel-Zichem. “Wij zijn dan ook heel tevreden dat minister Demir de nodige middelen voorziet om de rekeningen te laten kloppen. Zo kunnen onze jeugdverblijven ook na deze donkere periode vakantie en ontspanning voorzien voor de meest kwetsbaren onder ons.”